Falubaz się zbroi: Duży zastrzyk gotówki

26 lis 2015 | 17:33 0
Falubaz się zbroi: Duży zastrzyk gotówki
Źródło zdjęcia: Stefan Holm / Shutterstock.com
Trzy firmy udzieliły finansowego wsparcia drużynie z Zielonej Góry - poinformowała oficjalna strona Falubazu. Dokapitalizowanie klubu sięgnęło kwoty 1 950 000 PLN.

Darczyńcy to Stelmet S.A, Dowhan Sp. z .o.o. oraz INTRA S.A. Dzięki środkom pochodzącym od nich zespół z Grodu Bachusa ma szansę na jazdę w PGE Ekstralidze.

"Stanisław Bieńkowski wraz z Panem Zdzisławem Tymczyszynem oraz Robertem Dowhanem zdecydowali się na wprowadzenie nowej energii do Klubu, który jest wizytówką Zielonej Góry i całego regionu. Celem, który determinuje podjęte działania jest rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu Falubazu Zielona Góra, poprzez utworzenie na nowo struktur ZKŻ SSA i takie ukształtowanie organizacji wewnętrznej, aby umożliwić klubowi walkę o najwyższe cele sportowe" - głosi opublikowane oświadczenie.

"Środki finansowe umożliwią przyszłym władzom nie tylko uzyskanie licencji na kolejne sezony Ekstraligi, ale także budowę składu, który pod wodzą nowego trenera, ma walczyć w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Zapewniamy, że przyszły Zarząd, zagwarantuje stabilizację i równowagę w Klubie, co przeniesie się na sportowe sukcesy drużyny Falubazu Zielona Góra" - dodano.

- Możemy rozpoczynać przygotowania do nowego sezonu. Uregulujemy zobowiązania wobec zawodników. Dług, o którym przez ostatnie miesiące mówiono został pokryty pieniędzmi, które wpłaciły te firmy - przyznał Andrzej Napieraj, członek Zarządu ZKŻ SSA.

- Na chwilę obecną mamy mocny trzon w postaciach Jarka Hampela, Piotra Protasiewicza, Patryka Dudka, Krystiana Pieszczka i Alexa Zgardzińskiego. Oczywiście myślimy o realnym wzmocnieniu składu, adekwatnym do budżetu, który jest zaplanowany na przyszły rok - podsumował Napieraj.

(za falubaz.com)
Źródło: asinfo.
Komentarze
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja