Borussia Moenchengladbach. Błąd Yanna Sommera bez konsekwencji - lider Bundesligi lepszy od Bayernu Monachium!

Błąd Yanna Sommera bez konsekwencji. Lider Bundesligi lepszy od Bayernu! [WIDEO]
alphaspirit / shutterstock
Borussia Moenchengladbach pokonała Bayern Monachium w hicie 14. kolejki niemieckiej Bundesligi. Spory błąd po strzale Joshuy Kimmicha popełnił Yann Sommer. Szwajcarski bramkarz w ostatniej chwili zdołał jednak go naprawić i zgarnąć piłkę, zanim ta minęła linię bramkową. Liderzy tabeli przegrywali 0:1, ale ostatecznie okazali się lepsi od mistrzów Niemiec.
Spotkanie Borussii Moenchengladbach z Bayernem Monachium to hit 14. serii gier w Bundeslidze. W meczu z liderem od początku grał Robert Lewandowski, ale w trzecim ligowym meczu z rzędu nie zdołał trawić do siatki.
Polak miał dwie dobre szanse w pierwszych 20 minutach spotkania, ale w obu przypadkach uderzał minimalnie obok słupka. Z trzech metrów spudłował też Thomas Mueller, a raz strzał Niemca świetnie obronił Yann Sommer.
Szwajcarski bramkarz popełnił jednak spory błąd w 27. minucie spotkania. Po lekkim strzale Joshuy Kimmicha omal nie przepuścił piłki do bramki. Ostatecznie złapał ją tuż przed tym, jak futbolówka przekroczyła całym obwodem linię bramkową.
W drugiej połowie prowadzenie Bayernowi dał Ivan Perisić, a Sommer znów się nie popisał. Miał piłkę na ręce i choć strzał Chorwata był mocny, to piłka leciała w środek bramki, a golkiper Borussii powinien zachować się lepiej.
Prowadzenie Bayernu trwało jednak zaledwie kilka minut. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał bowiem Ramy Bensebaini. W kolejnych minutach Sommer spisywał się już zdecydowanie lepiej i miał wkład w zwycięstwo swojego zespołu. Już w doliczonym czasie gry Javi Martinez faulował rywala w polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Bensebaini, zostając bohaterem spotkania.
Maciej Pietrasik07 Dec 2019 · 16:14
Źródło: własne/Twitter