FC Augsburg gorszy od Werderu Brema w meczu wyjazdowym

gemeinfrei, wikipedia
Werder Brema pokonał przed własną publicznością FC Augsburg 3:2 (2:1) w niedzielnym meczu 3. kolejki niemieckiej ekstraklasy i zanotował pierwsze zwycięstwo w sezonie.
Na Weserstadion dwa gola dla gospodarzy strzelił Yuya Osako. Japoński napastnik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców już w 6. minucie spotkania, z kolei drugą bramkę zdołał zdobyć w 67. minucie. W międzyczasie jedno trafienie dla Werderu zanotował w 21. minucie Joshua Sargent.
Dla przyjezdnych oba gole strzelił z kolei Ruben Vargas. Szwajcar najpierw w 12. minucie uderzeniem głową pokonał golkipera rywali, a następnie w 46. minucie po asyście Niederlechnera wpakował futbolówkę do pustej bramki.
Goście już od 34. minuty grali w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Stephan Lichtsteiner.
Zespół z Bremy wygrał pierwszy ligowy mecz w tym sezonie, ma na koncie trzy punkty i po tej serii gier awansował na 13. miejsce w tabeli. Bawarczycy wciąż nie zanotowali żadnego zwycięstwa i z dorobkiem jednego punktu plasują się na 16. pozycji.