FC Augsburg przegrał z Schalke 04 Gelsenkirchen

Lutsenko_Oleksandr / shutterstock.com
FC Augsburg przegrał u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:3 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 10. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na WWK Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił siedem minut przed przerwą efektownym technicznym strzałem z dystansu pod poprzeczkę Daniel Baier. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy Szwajcar Stephan Lichtsteiner niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, doprowadzając do wyrównania.
Kwadrans po zmianie stron podyktowany rzut karny wykorzystał Islandczyk Alfred Finnbogason, ale jedenaście minut później straty gości odrobił ponownie strzałem głową Turek Ozan Kabak.
Osiem minut przed końcem Marokańczyk Amine Harit zdecydował się na solową akcję i po minięciu obrońcy pokonał golkipera miejscowych efektowną "podcinką". Ekipa z Zagłębia Ruhry dzięki piątej wygranej w sezonie awansowała na szóste miejsce w tabeli, zrównując się dorobkiem punktowym z trzecim RB Lipsk, czwartym Bayernem Monachium oraz piątym SC Freiburg.
Drużyna z Bawarii doznała natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na szesnastą lokatę w klasyfikacji.