FC Barcelona goni Atletico Madryt! Popisy Desta i Messiego, wielkie zwycięstwo "Dumy Katalonii" [WIDEO]

Barcelona goni Atletico! Popisy Desta i Messiego, wielkie zwycięstwo "Dumy Katalonii" [WIDEO]
Barcelona odniosła spektakularne zwycięstwo w rywalizacji z Realem Sociedad. Katalończycy pokonali zespół z Kraju Basków 6:1.
TUTAJ przeczytasz relację akcja po akcji z tego spotkania.
Barcelona od pierwszego gwizdka dominowała w tym meczu, jednak optyczna przewaga została udokumentowana dopiero w 37. minucie.
Po akcji na lewej stronie boiska strzał oddał Ousmane Dembele. Uderzenie Francuza obronił bramkarz Realu Sociedad, ale Antoine Griezmann dopadł do piłki i wpakował ją do siatki. Francuz zrobił sobie mały prezent z okazji 30. urodzin.
Real Sociedad mógł błyskawicznie doprowadzić do remisu. W polu karnym odnalazł się Alexander Isak, jednak jego próbę pewnie obronił Marc-Andre ter Stegen.
Jeszcze przed przerwą "Blaugrana" podwyższyła prowadzenie. Leo Messi skupił na sobie uwagę defensywy, po czym idealnie obsłużył Sergino Desta. Amerykanin nie zawahał się w polu karnym. Był to pierwszy gol prawego obrońcy na poziomie La Liga.
Dest ewidentnie rozochocił się po tym trafieniu. W drugiej połowie boczny defensor po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem wykorzystał podanie od Jordiego Alby.
Zanim Real Sociedad otrząsnął się po trzeciej bramce, Barcelona zdobyła kolejną bramkę. Tym razem Leo Messi został obsłużony przez Sergio Busquetsa. Argentyńczyk wyprzedził obrońców i delikatnym strzałem zmylił bramkarza Realu Sociedad.
W 72. minucie Ousmane Dembele strzelił na 5:0. Francuz przejął piłkę przed polem karnym rywali, wpadł w "szesnastkę" i lewą nogą umieścił futbolówkę w siatce.
Zespół z Baskonii stać było jedynie na jedną bramkę honorową. W 77. minucie ter Stegena pokonał Ander Barrenetxea.
Strzelanie zakończyła jednak "Duma Katalonii". Na kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Leo Messi skompletował dublet. Przy okazji drugą asystę tego wieczoru zaliczył Jordi Alba.
Więcej trafień już nie oglądaliśmy. Barcelona wygrała 6:1 i zmniejszyła stratę do liderującego Atletico do czterech punktów. Real Sociedad zajmuje piąte miejsce w lidze.
Adam Kłos21 Mar 2021 · 22:53