FC Barcelona gromi Mallorcę, przepiękny gol piętą Luisa Suareza, hat-trick Leo Messiego [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
FC Barcelona w starciu z RCD Mallorca dała na Camp Nou prawdziwy show. "Duma Katalonii" już po pierwszej połowie prowadziła 4:1. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 5:2. Hat-tricka skompletował Leo Messi, ale ozdobą meczu był gol Luisa Suareza.
Mistrzowie Hiszpanii otworzyli wynik już w siódmej minucie spotkania. Po dalekim podaniu od Marca Andre ter Stegena do siatki trafił Antoine Griezmann. Później ładnym uderzeniem zza pola karnego rezultat podwyższył Leo Messi.
W 35. minucie Mallorca zdołała zdobyć gola kontaktowego. Bramkarza Barcelony pokonał Ante Budimir. "Blaugrana" odpowiedziała jednak błyskawicznie. Sześć minut później sprzed "szesnastki" znów przymierzył Messi.
To nie Argentyńczyk był jednak autorem najładniejszego trafienia w pierwszej części meczu. W 43. minucie Frenkie de Jong ładnie podał do Luisa Suareza, a ten zagrał piętką, nie dając szans bramkarzowi.
W drugiej połowie na listę strzelców po raz drugi wpisał się Budimir. Wynik ustalił Messi, który w 83. minucie skompletował hat-tricka. Ostatecznie Barcelona wygrała więc 5:2.
Maciej Pietrasik07 Dec 2019 · 22:21
Źródło: własne/Twitter