FC Barcelona. "Nie jest w najlepszej formie". Zagraniczne media krytycznie o grze Roberta Lewandowskiego

pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców w meczu z Realem Sociedad (1:0). Polak nie został najlepiej oceniony przez zagraniczne media.
FC Barcelona wygrała z Realem Sociedad 1:0 w spotkaniu Pucharu Króla. "Blaugrana" dzięki bramce Ousmane Dembele zapewniła sobie prawie gry w półfinale rozgrywek. Bramkę Francuza zobaczycie TUTAJ.
Robert Lewandowski spędził na boisku pełne 90 minut. Kapitan reprezentacji Polski tym razem nie zapisał na swoim koncie żadnego trafienia.
Xavi pochwalił 34-latka za jego występ (TUTAJ). Dziennikarze zagranicznych mediów byli jednak kompletnie innego zdania.
Żurnaliści katalońskiego "Sportu" wyrazili jasną opinię na temat gry RL9. - Nie miał swojego dnia. Było widać, że jest bardzo głodny bramek, ale miał dwie dobre sytuacje w pierwszej połowie i nie był w stanie ich wykorzystać - napisano. Polak w dziesięciostopniowej skali został oceniony na szóstkę.
- Nie jest w najlepszej formie. Nie zachowuje się z piłką przy nodze tak, jak w ostatnich meczach. Nie strzelał goli i nie stwarzał okazji - czytamy na łamach "eldesmarque.com", który przyznał "Lewemu" czwórkę (skala 1-10).
Dziennikarze ESPN ocenili napastnika na piątkę. - Był strzeżony bardzo wysoko, momentami z większą surowością niż jest to dozwolone - tłumaczą. Zauważono, że RL9 bardziej grał "pod kolegów niż szukał strzelenia gola”.
Robert Lewandowski wystąpił w tym sezonie w 23 spotkaniach. Strzelił 22 gole i zaliczył pięć asyst.
Damian Król26 Jan 2023 · 07:50
Źródło: Twitter/własne