Liga Mistrzów. FC Barcelona nie potrafiła wbić bramki. Świetny mecz bramkarza Olympique Lyon

FC Barcelona nie potrafiła wbić bramki. Świetny mecz bramkarza Olympique Lyon
Ververidis Vasilis/Shutterstock
FC Barcelona bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Olympique Lyon w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Francuzi mogli objąć prowadzenie już w 9 minucie. Świetny strzał Terriera kapitalnie obronił jednak Ter Stegen. Piłka trafiła jeszcze w poprzeczkę i wróciła na boisko.
W kolejnych minutach lepsze sytuacje miała Barcelona. Dwoił się i troił Dembele oraz Messi, ale brakowało skuteczności i precyzji pod bramką rywali.
W drugiej połowie dwie bardzo dobre okazje zmarnował Luis Suarez, który najpierw został zablokowany, a kilka minut później uderzył niecelnie z woleja.
Kapitalne zawody rozgrywał bramkarz Lyonu, Lopes, który doskonale powstrzymywał ataki Messiego i spółki.
Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 0:0 i sprawa awansu do ćwierćfinału rozstrzygnie się w meczu rewanżowym. Zostanie on rozegrany na Camp Nou 13 marca o godzinie 21:00.
To trzeci remis pomiędzy tymi drużynami w czterech ostatnich spotkaniach w Lidze Mistrzów.
Jakub Kreśliński19 Feb 2019 · 22:53