Piłkarze FC Barcelony zabawili się z obroną rywali. Piękna akcja zawodników Valverde [WIDEO]

CosminIftode / shutterstock.com
FC Barcelona wygrała u siebie z Rayo Vallecano 3:1 w meczu 27. kolejki La Liga. Mistrzowie Hiszpanii zanotowali dziewiętnaste zwycięstwo w sezonie.
Na Camp Nou prowadzenie objęli gości po indywidualnej akcji Raula De Tomasa, który golkipera "Dumy Katalonii" zaskoczył uderzeniem sprzed pola karnego.
Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Gerard Pique po strzale głową, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Lionela Messiego.
Argentyńczyk w 50. minucie zapewnił gospodarzom prowadzenie, skutecznie wykonując rzut karny.
Osiem minut przed końcem meczu rezultat na 3:1 ustalił Luis Suarez, który strzałem z pięciu metrów do pustej bramki, zakończył składną akcję mistrzów Hiszpanii.
W tabeli La Liga FC Barcelona cały czas prowadzi, ma na koncie 63 punkty i o siedem wyprzedza Atletico Madryt.
Rayo Vallecano jest na dziewiętnastym miejscu z dorobkiem 23 punktów. "Los Vallecanos" na wygraną w lidze czekają od 28 stycznia, w tym czasie przegrali sześć kolejnych spotkań.