FC Barcelona przełamała klątwę. Rozbiła Celtę, choć przez większą część meczu grała w osłabieniu [WIDEO]

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Celtę Vigo 3:0 (1:0) w meczu czwartej kolejki La Liga. "Duma Katalonii" zgarnęła trzy punkty, choć od 42. minuty grała w osłabieniu.
"Blaugrana" przyjechała do Vigo, by przełamać klątwę. Ostatni raz na Estadio de Balaidos wygrała w... kwietniu 2015 roku. Wówczas bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mathieu po podaniu Xaviego.
Dzisiejsze spotkanie "Duma Katalonii" rozpoczęła od mocnego uderzenia. Coutinho zagrał do Fatiego, a ten wpadł z impetem w pole karne i posłał piłkę obok golkipera gospodarzy.
Barcelona kontrolowała przebieg spotkania, ale w 42. minucie sytuacja wymknęła się jej spod kontroli. Lenglet po raz kolejny przekroczył przepisy i sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę. Podopieczni Ronalda Koemana przez ponad połowę spotkania musieli radzić sobie w dziesięciu.
To jednak nie pokrzyżowało planów "Blaugrany". Tuż po przerwie padła drugi gol. Fantastyczny rajd przeprowadził Leo Messi, a piłkę do własnej siatki skierował Olaza. Urugwajczyk niefortunnie interweniował przed własną bramką.
Po chwili Coutinho trafił w słupek, a piłkę dobił Messi. W tej sytuacji Argentyńczyk był na pozycji spalonej. Celta najlepszą okazję stworzyła w 73. minucie. Wówczas Neto uratowała poprzeczka.
Ostatecznie Barcelona wygrała 3:0. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Sergi Roberto. Hiszpan przymierzył pod poprzeczkę.
"Duma Katalonii" po dwóch rozegranych meczach w La Liga na koncie ma 6 punktów.
Daniel Makarewicz01 Oct 2020 · 23:26