FC Barcelona rozbiła Athletic! Kolejny gol Aubameyanga, piękne trafienie Dembele [WIDEO]

FC Barcelona odniosła kolejne zwycięstwo w lidze. "Duma Katalonii" wygrała 4:0 z Athletikiem.
Pierwszą doskonałą sytuację w tym meczu miał Gavi. 17-latek dostał znakomite podanie od Ferrana Torresa, miał sporo miejsca w polu karnym, ale przeniósł piłkę nad bramką.
Po dwóch kwadransach w polu karnym odnaleźli się dwaj nowi napastnicy Barcelony. Pierre-Emerick Aubameyang podał do Ferrana, ten oddał strzał, z którym poradził sobie Unai Simon.
W 37. minucie "Barca" objęła prowadzenie. Piątą bramkę po przenosinach na Camp Nou zdobył Aubameyang, który wykończył akcję zainicjowaną centrą z rzutu rożnego.
W drugiej połowie nadal Barcelona kontrolowała grę. Po jednym z fauli przed polem karnym Ferran oddał strzał z rzutu wolnego, który został zablokowany. Później były napastnik Manchesteru City przegrał pojedynek oko w oko z Simonem.
W 73. minucie do siatki trafił Ousmane Dembele. Francuz popisał się pięknym strzałem.
Po tym golu piłkarze Barcelony złapali większy luz. Pedri bawił się na boisku z rywalami.
W końcówce Dembele zaliczył dwie asysty. Najpierw Francuz dorzucił piłkę na głowę Luuka de Jonga, później świetnym podaniem znalazł Memphisa Depaya. Barcelona wygrała i zajmuje teraz czwarte miejsce w lidze. Athletic jest ósmy.
Adam Kłos27 Feb 2022 · 22:52