FC Barcelona rozbiła Valencię! 16-letni Ansu Fati zachwycił na Camp Nou, świetne wejście Luisa Suareza [WIDEO]

Christian Bertrand/Shutterstock
FC Barcelona wygrała z Valencią 5:2 (2:1) w sobotnim hicie Primera Division.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
W wyjściowej jedenastce "Blaugrany" na to spotkanie znalazł się Ansu Fati. I to do 16-latka należały pierwsze minuty spotkania. Pochodzący z Gwinei-Bissau zawodnik najpierw wpisał się na listę strzelców, a po chwili dołożył asystę przy golu Frenkiego de Jonga.
Fati tym samym został najmłodszym piłkarzem, który strzelił gola i zaliczył asystę w meczu La Liga. Nastolatek zebrał za swoją grę wiele pochwał.
Wydawało się, że Barcelona ma rywala na widelcu. Tymczasem gola kontaktowego dla Valencii zdobył Gameiro. Arbiter początkowo pokazał pozycję spaloną, ale po konsultacji z systemem VAR zmienił decyzję.
Tuż po przerwie z dystansu przymierzył Griezmann, Cillessen odbił piłkę, a do niej dopadł Pique, który z zimną krwią wykorzystał sytuację.
W 60. minucie Luis Suarez pojawił się na boisku, zmieniając Fatiego. Urugwajczyk już po minucie podwyższył na 4:1, trafiając sprzed pola karnego. 32-latek w 82. minucie ponownie pokonał Cillessena.
Wynik spotkania ustalił w 92. minucie Gomez.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie obrońcy tytułu przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. "Nietoperze" doznały natomiast drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na piętnastą pozycję w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz14 Sep 2019 · 22:52