FC Barcelona wygrała i dogoniła Real Madryt! Memphis Depay znów błysnął [WIDEO]

Barcelona wygrała i dogoniła Real Madryt! Memphis Depay znów błysnął [WIDEO]
Barcelona odniosła zwycięstwo w trzeciej kolejce La Liga. Podopieczni Ronalda Koemana wygrali z Getafe 2:1.
"Duma Katalonii" doskonale rozpoczęła spotkanie. Już po kilkudziesięciu sekundach gospodarze z Camp Nou przeprowadzili akcję w ofensywie, Jordi Alba posłał płaskie podanie w pole karne i z kilku metrów do siatki trafił Sergi Roberto. Hiszpan zanotował drugie trafienie w tym sezonie ligowym.
W 19. minucie nastąpiła odpowiedź Getafe. Akcję bramkową skonstruowało dwóch byłych zawodników Barcelony - Carles Alena podał do Sandro Ramireza, a ten pewnym strzałem znalazł drogę do bramki.
Po dwóch kwadransach Barcelona znów objęła prowadzenie. Do głosu doszło dwóch holenderskich piłkarzy "Blaugrany". Frenkie de Jong podał do Memphisa Depaya, który w polu karnym zgubił obrońcę i strzelił gola.
W drugiej połowie Ronald Koeman postawił na młodzież. Oficjalny debiut w barwach Barcelony zanotował 17-letni Gavi. Szansę dostał też 19-letni Nico Gonzalez.
W 83. minucie do siatki trafił Ronald Araujo. Sędziowie dopatrzyli się jednak pozycji spalonej Sergio Busquetsa, który asystował Urugwajczykowi. Gol nie został uznany.
Ostatecznie Barcelona wygrała 2:1 i zrównała się w tabeli z Realem Madryt. Ekipa Getafe po trzech kolejkach wciąż nie zdołała zapunktować.
Adam Kłos29 Aug 2021 · 18:55