FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Realem Betis. Trzy asysty Leo Messiego [WIDEO]

Christian Bertrand / shutterstock.com
Real Betis przegrał u siebie z FC Barceloną 2:3 (2:2) w meczu 23. kolejki La Liga. Duma Katalonii wygrała piętnaste spotkanie w tym sezonie.
Wynik spotkania otworzył już w 6. minucie Sergio Canales, wykorzystując rzut karny. Mistrzowie Hiszpanii odpowiedzieli niemal natychmiast. Leo Messi zagrał znakomicie do Frenkiego de Jonga, który trafił w sytuacji sam na sam.
W 26. minucie gospodarze ponownie prowadzili. Nabil Fekir nieatakowany przez rywali zdecydował się na strzał z linii pola karnego i pokonał bramkarza FC Barcelony.
Kiedy wydawało się, że Real Betis na przerwę zejdzie, wygrywając 2:1, do remisu doprowadził Sergio Busquets po uderzeniu z siedmiu metrów.
W drugiej połowie kibice na Estadio Benito Villamarin zobaczyli jednego gola. Wygraną Dumie Katalonii zapewnił Clement Lenglet po uderzeniu głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Messiego.
Oba zespoły kończyły spotkanie w dziesiątkę. Najpierw za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał Fekir, a po chwili drugą żółtą kartkę otrzymał Lenglet.
W tabeli La Liga FC Barcelona jest druga, ma na koncie 49 punktów i do prowadzącego Realu Madryt traci trzy punkty.
Natomiast Real Betis zajmuje trzynastą pozycję z dorobkiem 28 punktów.