Robert Lewandowski z golem po świetnym podaniu Kimmicha! FC Bayern znów rozbił Schalke 04 [WIDEO]

Robert Lewandowski z golem po świetnym podaniu Kimmicha! Bayern znów rozbił Schalke [WIDEO]
Screen z TV
Robert Lewandowski trafił do siatki w meczu 18. kolejki Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen. Polak w 55. minucie podwyższył prowadzenie "Die Roten", wykorzystując świetne podanie Joshuy Kimmicha. Mistrzowie Niemiec zwyciężyli 4:0.
Pierwszą dobrą sytuację na gola napastnik Bayernu miał już w siódmej minucie spotkania. Wówczas oddał strzał głową z około jedenastu metrów, lecz piłka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Schalke odpowiedziało za sprawą Utha, z którego próbą poradził sobie Neuer.
W 22. minucie Polak miał szansę na strzał z rzutu wolnego - piłka ustawiona była tuż przed polem karnym rywali. Uderzenie "Lewego" było mocne, celne, ale na posterunku znajdował się Faehrmann, który poradził sobie także z dobitką Sane. Cztery minuty później Lewandowski mógł mieć asystę, lecz po jego podaniu nieznacznie pomylił się Gnabry.
Pod koniec drugiego kwadransa spotkania mocno musiał wysilić się Neuer, który końcówkami palców odbił piłkę po uderzeniu Hoppe. W odpowiedzi uderzał Kimmich, ale Faehrmann znów popisał się dobrą interwencją.
W końcu golkiper Schalke musiał jednak skapitulować. W 33. minucie Kimmich dośrodkował na głowę Thomasa Muellera, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Gola strzelił co prawda jeszcze Gnabry, ale nie został on uznany ze względu na spalonego Sane.
W 55. minucie Lewandowski wpisał się na listę strzelców. Znakomite podanie w jego kierunku posłał Joshua Kimmich, a Polak dobrze przyjął sobie piłkę w polu karnym, położył bramkarza i ze spokojem posłał piłkę do siatki.
Tym samym Robert Lewandowski ustanowił kolejny rekord Bundesligi. Jest to bowiem jego ósmy wyjazdowy mecz z rzędu, który zakończył z trafieniem na koncie. W całych rozgrywkach ma już 23 gole.
"Lewy" opuścił boisko w 81. minucie, gdy zmienił go Choupo-Moting. W końcówce Bayern dobił rywali dwoma kolejnymi trafieniami.
Najpierw po raz drugi podanie Kimmicha (trzecia asysta Niemca w tym meczu) wykorzystał Mueller, a po chwili błąd Faehrmanna wykorzystał jeszcze Alaba. W efekcie skończyło się wynikiem 4:0.
Dzięki wygranej "Die Roten" umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli - mają już siedem punktów przewagi nad RB Lipsk. Schalke zamyka stawkę, a do bezpiecznej lokaty traci aż dziesięć "oczek".
Maciej Pietrasik24 Jan 2021 · 16:48