FC Kopenhaga wywalczyła tytuł mistrza Danii, grał Kamil Wilczek

W niedzielnym meczu 33. kolejki duńskiej ekstraklasy Brondby IF przegrało na wyjeździe z FC Kopenhaga 2:3 (1:2), która tym samym zapewniło sobie mistrzostwo. W barwach gości wystąpił Kamil Wilczek.
Na Telia Parken prowadzenie pierwsi objęli goście spotkania. Już w 6. minucie Simon Tibbling wykorzystał podanie Simona Hedlunda i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Cztery minuty później sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny, a jedenastkę na gola zdołał zamienić Robert Skov. W 12. minucie prowadzenie graczom ze stolicy Danii dał Dame N'Doye.
Po zmianie stron przyjezdni przyczynili się do powiększenia przewagi FC Kopenhaga, bowiem w 53. minucie piłkę do własnej siatki niefortunnie wbił Denis Vavro. Wynik starcia na 3:2 ustalił w 64. minucie Rasmus Falk Jensen.
Kamil Wilczek rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce Brondby IF i przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czasu. Był to jego 30. ligowy występ w tym sezonie.
Podopieczni Stale Solbakkena mają na koncie 82 punkty i są liderem rozgrywek. Zespół Martina Retova z dorobkiem 43 "oczek" plasuje się na piątej lokacie.
Jakub Kreśliński05 May 2019 · 18:06