FC Midtjylland rozbił mistrza Danii, Kurzawa na ławce

EUpdates, wikipedia
FC Midtjylland pokonał u siebie FC Kopenhaga 4:0 (1:0) w szlagierowym niedzielnym meczu 34. kolejki rozgrywek duńskiej Superligi.
Na MCH Arena całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Rafał Kurzawa.
"Wilki" prowadziły do przerwy po trafieniu Ebere Paula Onuachu. Nigeryjczyk wykorzystał sytuację sam na sam po zagraniu Kiana Hansena. Osiem minut po zmianie stron podwyższył płaskim strzałem w długi róg Brazylijczyk Evander, któremu podawał w polu karnym Norweg Gustav Wikheim.
Trzy minuty przed końcem Australijczyk Awer Mabil, wykorzystał podyktowany rzut karny, a rywali dobił jeszcze w doliczonym czasie gry Wikheim, dopisując do asysty także gola po szybko wyprowadzonym kontrataku.
Stołeczne "Lwy", które mają już zapewniony mistrzowski tytuł, doznały w ten sposób czwartej porażki w sezonie. Zespół z Jutlandii natomiast po trzeciej wygranej w sześciu ostatnich meczach umocnił się na drugiej lokacie w klasyfikacji.