Federer z Djokoviciem w finale US Open!

lev radin / Shutterstock.com
Roger Federer wygrał ze Stanem Warinką i awansował do finału US Open. Jego rywalem będzie Novak Djoković.

Federer znajduje się w znakomitej formie. Gra ofensywnie, z polotem, a w całym turnieju nie stracił jeszcze ani jednego seta. W piątkowym półfinale zmiażdżył Stana Wawrinkę, który był w stanie ugrać tylko osiem gemów.

Najbardziej zacięta była pierwsza partia. Wawrinka grał agresywnie, ale ostatecznie Federer poradził sobie z walecznym rodakiem. Kluczowy był szósty gem, w którym 34-letni tenisista z Bazylei wybronił się ze stanu 0-40!

W drugim secie grał była wyrównana, ale tylko do wyniku 3:3. Później Federer wygrał trzy gemy z rzędu i całą partię 6:3.

Trzeci set był popisem 34-letniego Szwajcara. Grał szybko, precyzyjnie i bardzo różnorodnie. Wawrinka walczył, ale nie był w stanie przeciwstawić się rodakowi. Federer wygrał 6:1.

Federer zagra w finale US Open pierwszy raz od 2009 roku. Będzie miał szanse na odniesienie szóstego zwycięstwa.

Rywalem Szwajcara będzie Novak Djoković, który rozbił Marina Cilicia. Lider rankingu ATP był zdecydowanie lepszy. Wszystko mówi wynik meczu: 6:0, 6:1, 6:2.