Fenomenalne podanie Bonucciego zdecydowało: Włosi pokonali Belgów! [VIDEO]

YouTube
Reprezentacja Włoch pokonała reprezentację Belgii i objęła prowadzenie w grupie E.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie, w pierwszych jego fragmentach to Belgowie zdawali się być drużyną bardziej konkretną. Naszpikowany gwiazdami atak nie potrafił jednak skonstruować naprawdę groźnych akcji. A Włosi czekali.

...i w 32 minucie się doczekali. Bonucci popisał się fantastycznym, kilkudziesięciometrowym podaniem mijającym linię obrony. Tę samą linię minął również wybiegający Emanuele Giaccherini, który dzięki temu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. I sytuacji nie zmarnował, kadra Italii prowadziła 1:0!

Trzy minuty później dobić krwawiącego rywala próbował Candreva, ale tym razem Courtois stanął na wysokości zadania i odbił mocny strzał z dystansu.

W 36 minucie Belgowie nadal nie otrząsnęli się z utraty bramki i o mały włos nie kosztowało ich to kolejnej, ale po błędzie Fellainiego Pelle spudłował główką z kilku metrów.

Do końca pierwszej odsłony bramek już nie oglądaliśmy - Włosi nabrali pewności siebie, zaś ich rywale wyraźnie zgaśli.

Osiem minut po przerwie Lukaku powinien doprowadzić do remisu. Powinien, ale po świetnej kontrze przelobował Buffona tak, że piłka minimalnie minęła słupek bramki. Kilkadziesiąt sekund później fantastyczną paradą popisał się Courtois, który wyjął uderzenie z bliska Pellego - po tej główce interwencję Belga trzeba było określić mianem klasy światowej.

Emocjonująca minuta nie zwiastowała niestety kolejnych groźnych akcji. Następne fragmenty meczu upływały w zdecydowanie wolniejszym tempie. Belgowie, choć gonili wynik, mieli ogromne problemy w ataku.

Ciekawiej zrobiło się dopiero w końcówce. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry z kontrą wyszli Włosi, Immobile potężnie uderzył, ale Courtois po raz kolejny z najwyższym trudem sparował futbolówkę.

W doliczonym czasie drugą bramkę dołożyli Włosi, którzy po trafieniu Pelle ostatecznie pokonali Belgów 2:0 i zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie francuskiego EURO.