Fenomenalny gol zawodnika Herthy! Berlińczycy zdemolowali Bayer Leverkusen [WIDEO]

Hertha Berlin rozegrała koncertowe spotkanie i zdemolowała Bayer Leverkusen. Zespół ze stolicy Niemiec wygrał 3:0.
Spotkanie na ławce rezerwowych niestety rozpoczął Krzysztof Piątek. Nieobecność Polaka nie przeszkodziła jednak drużynie w zdobywaniu bramek.
Wynik meczu w pięknym stylu otworzył Deyovaisio Zeefuik. Holender oddał niezwykle precyzyjny strzał ze skraju pola karnego i kompletnie zaskoczył bramkarza "Aptekarzy".
Bayer ruszył do odrabiania strat, ale w 26. minucie podopieczni Petera Bosza nadziali się na kontratak. Akcję zainicjował Lucas Toussart, później piłka trafiła do Dodiego Lukebakio, a wszystko sfinalizował Matheus Cunha. Był to pierwszy gol Brazylijczyka w 2021 r.
Jeszcze przed przerwą Hertha przeprowadziła kolejną szybką akcję, która zakończyła się bramką. Tym razem do siatki trafił Jhon Cordoba, którego obsłużył Matteo Guendouzi.
W drugiej połowie berlińczycy mogli przez chwilę cieszyć się z czwartego gola. Do siatki trafił Dodi Lukebakio, jednak po konsultacji z systemem VAR arbiter anulował to trafienie. We wcześniejszej fazie akcji doszło do zagrania ręką przez zawodnika Herthy.
Krzysztof Piątek pojawił się na murawie w 82. minucie. W końcówce Polak urwał się defensywie Bayeru, ale nie wykorzystał podania od Guendouziego. Strzał naszego napastnika wylądował na bocznej siatce.
Hertha dowiozła trzybramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Wysokie zwycięstwo pozwoliło berlińczykom opuścić strefę spadkową. Obecnie Piątek i spółka zajmują czternaste miejsce w lidze. Bayer Leverkusen jest szósty.
Adam Kłos21 Mar 2021 · 17:25