Fenomenalny występ Driesa Mertensa! SSC Napoli pokonało AS Romę [WIDEO]

Fenomenalny występ Driesa Mertensa! Napoli pokonało Romę [WIDEO]
Napoli wygrało 2:0 w wyjazdowym starciu z Romą. Bohaterem meczu został Dries Mertens.
Od samego początku Napoli dominowało w dzisiejszym spotkaniu. Podopieczni Gennaro Gattuso przeważali pod względem posiadania piłki oraz kreowania sytuacji bramkowych.
W 27. minucie "Azzurri" wyszli na prowadzenie. Bramkę w pięknym stylu zdobył Dries Mertens. Belg podszedł do rzutu wolnego i precyzyjnym, ale zarazem mocnym strzałem pokonał Pau Lopeza.
Po siedmiu minutach Mertens skompletował dublet. Napastnik wykończył kombinacyjną akcję neapolitańczyków celnym uderzeniem głową. Było to setne trafienie 33-latka na poziomie Serie A.
W 37. minucie Roma spróbowała odpowiedzieć. Szansę na zdobycie bramki kontaktowej miał Bryan Cristante, który uderzył z woleja. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina.
Tuż po przerwie nazwisko Piotra Zielińskiego wylądowało w notesiku arbitra. Polski pomocnik brutalnie sfaulował Pellegriniego, za co ujrzał żółtą kartkę. W 61. minucie to właśnie Pellegrini mógł wpisać się na listę strzelców. Pomocnik Romy przyjął piłkę przed polem karnym, oddał silne uderzenie, ale futbolówka odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki Ospiny.
Piotr Zieliński zszedł z boiska w 73. minucie. Tym razem nasz pomocnik zanotował cichy występ. W końcówce Napoli spokojnie kontrolowało przebieg wydarzeń. Ostatecznie goście z Neapolu dowieźli dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.
"Azzurri" awansowali na piąte miejsce w lidze. Roma plasuje się na szóstej lokacie.
Adam Kłos21 Mar 2021 · 22:38