Festiwal nieskuteczności Arkadiusza Milika. Polak bez gola, ale Olympique Marsylia z trzema punktami [WIDEO]

VSPress/SIPA/PressFocus
Olympique Marsylia wygrał 1:0 z Troyes w wieczornym meczu 15. kolejki Ligue 1. Wygraną gospodarzom dał w 74. minucie Pol Lirola. Nieskutecznością raził niestety Arkadiusz Milik.
W zeszłym tygodniu Olympique Marsylia rywalizował z Lyonem, a spotkanie zostało przerwane już po kilku minutach, gdy butelką z trybun oberwał Dimitri Payet. Dzisiaj Francuz, podobnie jak Arkadiusz Milik, znów znalazł w wyjściowym składzie.
Niewiele brakowało, aby pomocnik gospodarzy w piątej minucie otworzył wynik spotkania z Troyes. Po jego uderzeniu piłka przeszła jednak tuż obok słupka. Dobrej okazji nie wykorzystał również Gueye.
W końcówce pierwszej połowy okazji starał się szukać Arkadiusz Milik. Gdy wydawało się, że Polak może znaleźć się w dobrej sytuacji, źle dogrywał mu Konrad de la Fuente. W innej sytuacji napastnik OM faulował w walce o piłkę.
Po przerwie jedną z najbardziej widocznych postaci w szeregach gospodarzy nadal był Payet. Francuz miał kolejną niezłą okazję na gola z rzutu wolnego, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką.
W 62. minucie najlepszą okazję w całym meczu miał Milik. Polak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, lecz przegrał ten pojedynek. Po chwili raz jeszcze próbował szczęścia, uderzając głową. Wówczas piłka przeszła nad poprzeczką.
Milik nie mógł w niedzielny wieczór znaleźć sposobu na Gallona. Gdy w 71. minucie znalazł się w kolejnej dobrej sytuacji na gola, znów został zatrzymany przez bramkarza gości.
W końcu golkiper Troyes został jednak zmuszony do kapitulacji przez Pola Lirolę. Hiszpan otrzymał znakomite podanie od Payeta i wykorzystał sytuację sam na sam z Gallonem.
Dzięki temu trafieniu Marsylia wygrała ostatecznie cały mecz 1:0 i awansowała na czwarte miejsce w tabeli Ligue 1. Milik został zmieniony w 82. minucie.
Maciej Pietrasik28 Nov 2021 · 22:38