Feyenoord pokonał Excelsior w derbach Rotterdamu

kivnl/Shutterstock
Feyenoord Rotterdam pokonał u siebie SBV Excelsior 3:0 (1:0) w niedzielnym meczu drugiej kolejki holenderskiej Eredivisie.
Na De Kuip prowadzenie gospodarzom w derbach portowego miasta zapewnił po siedemnastu minutach gry płaskim strzałem w długi róg Robin van Persie, któremu świetnie dogrywał Sam Larsson.
Niespełna kwadrans przed końcem podwyższył precyzyjnym uderzeniem przy słupku z pola karnego rezerwowy Jeremiah St. Juste, a prestiżowy sukces przypieczętował jeszcze z bliska minutę przed końcem Jan-Arie van der Heijden.
Dzięki pierwszej wygranej w sezonie piętnastokrotni mistrzowie Holandii awansowali na szóste miejsce w tabeli. Lokalni rywale doznali natomiast pierwszej porażki i spadli na piętnastą lokatę w klasyfikacji.