Feyenoord Rotterdam nie dał szans SC Heerenveen

kivnl / shutterstock.com
Feyenoord Rotterdam rozbił u siebie SC Heerenveen 3:0 (1:0) w drugim czwartkowym meczu 28. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na De Kuip prowadzenie gospodarzom zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą strzałem z bliska Duńczyk Nicolai Joergensen. Osiem minut po zmianie stron podwyższył płaskim uderzeniem w długi róg z narożnika pola karnego Steven Berghuis.
Dziewiętnaście minut przed końcem gości pogrążył jeszcze efektownym wolejem z bliska Tonny Vilhena. Zespół z Fryzji doznał w ten sposób dziesiątej porażki w sezonie i pozostał na dziesiątej pozycji w tabeli.
Zespół z portowego miasta natomiast dzięki piętnastej wygranej w bieżących rozgrywkach umocnił się na czwartej lokacie w klasyfikacji.