Feyenoord Rotterdam upokorzył Ajax. Sześć goli, dwa van Persiego! [WIDEO]

kivnl / shutterstock.com
Feyenoord upokorzył Ajax w klasyku Eredivisie. Zespół z Rotterdamu wygrał aż 6:2!
Mecz lepiej zaczęli goście, który objęli prowadzenie już w 8. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Lasse Schone. To były jednak tylko miłe złego początki dla Ajaksu. Wkrótce wyrównującego gola strzelił Jens Toornstra, a w 31. minucie prowadzenie gospodarzom dał Steven Berghuis. Ajax był w stanie odpowiedzieć tylko raz - krótko po stracie bramki do remisu doprowadził Hakim Ziyech.
Później na boisku rządził już tylko Feyenoord, który punktował rywali. Kolejny raz o swoich wspaniałych umiejętnościach strzeleckich przypomniał Robin van Persie, który dwukrotnie pokonał Andre Onanę.
Ajax próbował atakować, ale nadzieje odbierała mu fatalnie dysponowana defensywa, która pozwoliła rywalom na zdobycie jeszcze dwóch bramek. Do siatki trafili Tony Vilhena i Yassin Ayoub.
Feyenoord zajmuje trzecie miejsce w tabeli Eredivisie. Do drugiego Ajaksu traci osiem punktów.
Kamil Kaczmarek27 Jan 2019 · 16:39