Feyenoord wygrał z VVV Venlo

kivnl/Shutterstock
W 11. kolejce Eredivisie Feyenoord Rotterdam wygrał na własnym boisku z VVV Venlo 4:1. Dla gospodarzy to czwarte zwycięstwo z rzędu.
Piłkarze Feyenoordu potwierdzili znakomitą dyspozycję na własnym boisku. Wygrywając z VVV Venlo 4:1 zaliczyli szóste zwycięstwo z rzędu. U siebie podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta wywalczyli komplet punktów.
Po pierwszej połowie Feyenoord wygrywał 2:0. W 28. minucie Tonny Vilhena wykorzystał błąd defensora VVV Venlo i trafił strzałem w długi róg. Po pięciu minutach prowadzenie podwyższył Robin van Persie po rzucie rożnym.
W drugiej połowie gospodarze strzelili trzeciego gola za sprawą Sama Larssona, który po akcji lewą stroną, zbiegł do środka i pokonał golkipera gości płaskim uderzeniem.
W 58. minucie Venlo odpowiedziało bardzo ładnym trafieniem Tino Susicia z dystansu. Kwadrans przed końcem spotkania wynik na 4:1 ustalił Larsson, wykańczając składną akcję gospodarzy.
W tabeli ligi holenderskiej Feyenoord jest trzeci z dorobkiem 32 punktów. VVV Venlo

zajmuje natomiast ósmą pozycję, ma na koncie 19 punktów.