Finał Ligi Europejskiej nie dla Wisły Płock! "Nafciarze" przegrali z Benfiką [WIDEO]

Adam Starszynski/Pressfocus
Orlen Wisła Płock nie zagra w finale Ligi Europejskiej. W półfinałowym spotkaniu "Nafciarze" przegrali z Benfiką 19:26.
Wynik dzisiejszego spotkania otworzyli Portugalczycy. W 2. minucie Petar Djordjić zamienił rzut karny na bramkę. Po chwili odpowiedział Jan Jurecić, doprowadzając do remisu.
"Nafciarze" mieli jednak problem z ofensywą. W pierwszych dziesięciu minutach polski zespół zdobył tylko jedną bramkę i przegrywał 1:3. Doskonale w bramce lizbończyków spisywał się Sergiej Hernandez.
Później skutecznością popisał się Lazar Kukić. Przy stanie 2:5 trener Xavi Sabate poprosił o czas. W końcu Wiśle udało się nieznacznie zmniejszyć straty. Dwa rzuty karne wykorzystał Siergiej Kosorotow. Pod koniec pierwszej połowy znów przebudził się Kukić. Po dwóch kwadransach Wisła przegrywała 8:10.
Początek drugiej połowy ułożył się dramatycznie dla Przemysława Krajewskiego. Zawodnik Wisły zmarnował rzut karny i dostał czerwoną kartkę za to, że z linii siedmiu metrów rzucił w kierunku głowy bramkarza Benfiki. Po chwili portugalski zespół odskoczył na dystans pięciu trafień.
Gdy tylko Wisła próbowała zmniejszyć straty, zaraz następowała odpowiedź Benfiki. Pod bramką "Nafciarzy" błyszczeli znakomicie dysponowani Kukić i Djordjić.. W pewnym momencie lizbończycy prowadzili już 21:14. Ostatecznie Wisła przegrała 19:26.
W finale Ligi Europejskiej rywalem Benfiki będzie SC Magdeburg. W półfinale zespół z Niemiec wygrał 34:29 z chorwackim Nexe.
Orlen Wisła Płock - Benfica 19:26 (8:10, 11:16)
Adam Kłos28 May 2022 · 20:08