Finał Ligi Światowej: Serbia rozbiła Brazylię

marcello farina/Shutterstock
Serbia w trzech setach - 25:22, 25:22, 25:21 - uporała się z Brazylią w finale tegorocznej Ligi Światowej.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się tylko na początku - 8:8, 9:9. Z czasem Serbowie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę - 16:13, 18:14 - której nie oddali już do końca, wygrywając 25:22.

Druga odsłona to niewielkie prowadzenie siatkarzy z Serbii od samego początku - 8:5, 11:8 - które utrzymywali przez całą drugą partię - 18:15, 20:18 - zwyciężają w niej ostatecznie 25:22.

Trzeci set znowu toczył się pod dyktando Serbii. Brazylijczycy ani przez moment nie prowadzili, potrafili tylko na chwilę doprowadzić do remisu - 8:8, 9:9. Potem przebieg spotkania kontrolowali Serbowie, wygrywając 25:21 i pokonując Brazylię w trzech setach.
Źródło: sportowefakty.wp.pl