Finał LM nie dla Polaków, Zenit lepszy od Resovii

CEV
Zenit Kazań pokonał Asseco Resovię Rzeszów i zagra w finale Final Four siatkarzy. Mecz był okazją do rewanżu za... zeszłoroczny finał, ale polska drużyna ponownie okazała się gorsza od rosyjskiego giganta.

Początek spotkania był obiecujący dla mistrzów Polski. Na obie przerwy techniczne schodzili z prowadzeniem i choć rywale doprowadzili do remisu po 17, końcówka seta należała do Resovii. Od stanu 19:19 rzeszowianie zdobyli cztery kolejne punkty, a dzięki atakom m.in. Kurka udało im się wygrać 25:22.

Druga partia zaczęła się jeszcze lepiej - pierwszą przerwę techniczną powitaliśmy prowadzeniem 8:3. Potem jednak Polacy stanęli, a Zenit wziął się za odrabianie strat i trzeba przyznać, że dokonał tego błyskawicznie, bo zrobiło się po 9.

Na drugą przerwę techniczną Resovia schodziła już z trzypunktową stratą. Po emocjonującej końcówce dopadła wreszcie rywali, ale remis 24:24 to był kres możliwości - Rosjanie zdobyli kolejne dwa punkty i wyrównali stan meczu.

Trzecia partia nie miała wielkiej historii - Zenit szybko odskoczył na kilka punktów i kontrolował przebieg gry, wygrywając do 18.

Czwarty set okazał się znacznie bardziej wyrównany, wynik cały czas był stykowy. Na obie przerwy techniczne Resovia schodziła z jednopunktowym prowadzeniem.

Potem jednak seryjnie zaczęli punktować Rosjanie. Aszczew i Leon precyzyjnie atakowali, do tego świetnie funkcjonował blok Zenitu i zrobiło się 23:19. Finisz to już gra punkt za punkt i czekanie na wyrok - ten brzmiał 25:21, decydujący punkt zdobył Leon.

Tym samym Zenit pokonał Resovię 3:1 i zagra o zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Mistrzów.