Fiorentina. Drągowski chwalony przez włoskich dziennikarzy. "Dzięki Bogu jest San Bartłomiej"

Marco Canoniero / Shutterstock.com
Bartłomiej Drągowski był jednym z bohaterów meczu Fiorentina - Cagliari. Polak obronił rzut karny i zebrał zasłużone pochwały od włoskich dziennikarzy.
Drużyna "Fiołków" na własnym boisku sięgnęła po komplet punktów. W dzisiejszym starciu wygrała z Cagliari 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Vlahović. Zanim jednak do tego doszło, Fiorentinę przed stratą bramki uratował Drągowski.
Polski bramkarz pokazał swoje umiejętności, gdy w 36. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Joao Pedro. Włoscy dziennikarze są pod wrażeniem postawy 23-latka.
Serwis "Violanews.com" przyznał golkiperowi notę 7,5. - Najpierw utrzymuje Fiorentinę na powierzchni, hipnotyzując Joao Pedro, a następnie jak kot odbija strzał Marina. Potwierdza się to, co najlepsze z ostatniego okresu: Dzięki Bogu jest San Bartłomiej - uzasadniono.
Identyczną ocenę Polak zgarnął od "Tuttomercatoweb.com". - Drągowski potwierdził, że jest jednym z najlepszych we Fiorentinie w tym sezonie. Neutralizuje rzut karny Joao Pedro, w drugiej połowie kolejna super interwencja, tym razem stopą. Mur nie do przebicia - czytamy w artykule.
Drągowski notę 7.5 otrzymał również od "Calciodangolo.com". - Bartłomiej Drągowski w starciu z Cagliari zasłużył się tym, że przy wyniku 0:0 obronił strzał z rzutu karnego Joao Pedro. Kolejna świetna interwencja po uderzeniu Marina, która uratowała zwycięstwo 1:0 Fiorentinie. Polski golkiper puścił tylko cztery gole w ostatnich sześciu meczach - napisano.
Z kolei według "Calcionews24.com" Polak zasłużył na "ósemkę". Dziennikarze użyli przy tym określenia: "cudowny Drągowski".
Daniel Makarewicz10 Jan 2021 · 22:57
Źródło: sportowefaktyWP