Fiorentina zremisowała z Udinese, a Genoa z Sassuolo

Paolo Bona/Shutterstock
ACF Fiorentina zremisowała na wyjeździe z Udinese Calcio 1:1 (0:0) w niedzielnym meczu 22. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Dacia Arena gospodarze objęli prowadzenie w 56. minucie. Wówczas Jens Larsen wykorzystał dośrodkowanie Ignacio Pussetto i trafił w prawy dolny róg.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania niespełna dziesięć minut później. Edimilson Fernandes dopadł do piłki, która odbiła się od jednego z graczy i uderzeniem sprzed pola karnego pokonał golkipera rywali.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych ekipy "Zebrette" przesiedział Łukasz Teodorczyk.
W innym meczu rozegranym o godzinie 15:00, Genoa CFC zremisowała z US Sassuolo 1:1.
Podopieczni Stefane Piolego mają na koncie 31 punktów i po tej kolejce awansowali na 9. miejsce w tabeli Serie A. Drużyna Davide Nicoli uzbierała dotąd 19 "oczek" i plasuje się na 16. pozycji.