FK Rostów wygrał z Achmatem Grozny. Polacy na ławce rezerwowych

JukoFF, wikipedia
FK Rostów wygrał u siebie z Achmatem Grozny 2:1 (0:1) w meczu 9. kolejki Priemjer Ligi. W ekipie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Maciej Wilusz, a w barwach gości Damian Szymański.
W pierwszej połowie jedynego gola strzelił Odise Roshi, który skutecznie wykonał rzut karny i zapewnił Achmatowi prowadzenie. Po przerwie gospodarze wyrównali w 54. minucie, kiedy Khoren Bayramyan wykorzystał błąd bramkarza przyjezdnych i trafił z bliska.
Osiem minut później goście grali już w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Antona Shvetsa. Zawodnicy z Rostowa szybko to wykorzystali i zwycięskiego gola strzelił Mathias Normann, który oddał piękny strzał z dystansu.
Poczynania kolegów z ławki rezerwowych obserwowali Maciej Wilusz oraz Damian Szymański. Obrońca wciąż czeka na pierwszy występ w tym sezonie.
W tabeli rosyjskiej ekstraklasy FK Rostów jest trzeci z dorobkiem 20 punktów. Tyle samo ma lider FK Krasnodar i wicelider Zenit St. Petersburg.
Achmat Grozny ma na koncie 8 punktów i zajmuje 12. pozycję.