Flamengo rozgromiło Gremio. Zagra w finale Copa Libertadores

A.PAES / shutterstock.com
Flamengo Rio de Janeiro rozgromiło u siebie Gremio Porto Alegre 5:0 w rewanżowym spotkaniu półfinałowym rozgrywek Copa Libertadores. W pierwszym meczu tych drużyn z Brazylii padł remis 1:1.
Na Maracanie prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił z bliska Bruno Henrique. Na początku drugiej połowy dwukrotnie przymierzył celnie Gabriel, który najpierw zaskoczył golkipera rywali efektownym wolejem, a następnie wykorzystał rzut karny.
Okazały sukces przypieczętowali jeszcze Pablo Mari oraz Rodrigo Caio, którzy popisali się w niespełna pięć minut świetnymi uderzeniami głową po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.
Finałowym rywalem słynnej drużyny z Rio de Janeiro będzie River Plate, które okazało się lepsze w półfinałowym dwumeczu od Boca Juniors.
Decydujący o trofeum mecz odbędzie się 23 listopada na Estadio Nacional de Chile w Santiago.
Marcin Karbowski24 Oct 2019 · 08:24