Flamengo z pierwszym zwycięstwem w nowym roku. Paulo Sousa mecz oglądał z trybun

Press Focus
Paulo Sousa nadal nie zadebiutował jako szkoleniowiec Flamengo. W nocy z środy na czwartek jego zespół pokonał Portuguesę RJ 2:1 (1:0), ale szkoleniowiec oglądał mecz z trybun.
29 grudnia 2021 roku Paulo Sousa rozstał się z PZPN. Tego samego dnia Portugalczyk został ogłoszony jako nowy szkoleniowiec Flamengo, ale na debiut musi jeszcze poczekać.
W nocy z środy na czwartek drużyna zagrała pierwszy mecz w nowym roku. "O Mais Querido" zmierzyli się z Portuguesą RJ w ramach Campeonato Carioca, czyli mistrzostw stanu Rio de Janeiro, które należą do jednych z najbardziej prestiżowych rozgrywek w Brazylii.
Flamengo prowadzenie objęło już w 5. minucie, gdy do siatki z rzutu karnego trafił Lazaro. Skromne prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej połowy.
Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie i Portuguesa RJ pozostawała w odwrocie. To poskutkowało drugim trafieniem Lazaro, który podwyższył stan rywalizacji w 55. minucie.
Przeciwnicy Flamengo obudzili się dopiero w ostatnich 30 minutach spotkania. Wówczas bramkę kontaktową zdobył Sanchez i Portuguesa ruszyła do ataku. Zabrakło jednak czasu i skuteczności, by doprowadzić do wyrównania.
Paulo Sousa całe spotkanie obejrzał jednak z trybun. Flamengo poprowadził bowiem Fabio Matias, trener zespołu U-20. Wynika to z faktu, że pierwszy zespół "O Mais Querido" ciężko trenuje z portugalskim szkoleniowcem, a przeciwko Portuguesie RJ na boisko wybiegli młodzieżowcy.
Hubert Kowalczyk27 Jan 2022 · 07:47