Fornalik: Drużyna potrzebuje jeszcze trochę czasu

ASinfo
Ruch Chorzów przegrał z Górnikiem Łęczna 0-2 w pierwszej kolejce Ekstraklasy. Trener Niebieskich, Waldemar Fornalik przyznał, iż jego drużyna potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby dojść do pełnej dyspozycji.

Widzieliśmy dwie różne połowy. Pierwsza była w naszym wykonaniu senna, ale to nie znaczy że musieliśmy przegrywać. Żadna z drużyn nie miała klarownych sytuacji. Bezbramkowy remis do przerwy otworzyłby możliwości na drugą część. Uważam, że druga połowa w naszym wykonaniu była zupełnie inna. Było więcej biegania, odwagi, akcji, po których dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich

Ciągle powtarzam, że ta drużyna się jeszcze tworzy, zgrywa. Na pewno Ruch będzie mocniejszy. Za kilka tygodni, gdy ci zawodnicy, którzy do nas dołączyli przejdą pełny cykl treningowy, będą w zupełnie innej dyspozycji i dadzą więcej drużynie. Patrzę w przyszłość z optymizmem. Zakasujemy rękawy do góry i ciągle pracujemy

Maciej trenuje z nami 2,5 tygodnia, jego dyspozycja nie była i w najbliższym czasie pewnie nie będzie stuprocentowa. Liczyłem, że jego umiejętności piłkarskie pozwolą nam prowadzić grę, tak się niestety nie stało i to nie była tylko wina Maćka. Podjąłem akurat decyzję, żeby to jego zmienić, ale większość zawodników nie prezentowała się dobrze w pierwszej połowie