Sześć bramek w Mielcu i wygrana gospodarzy

Mcshadypl, wikipedia
Stal Mielec wygrała u siebie z Chojniczanką Chojnice 4:2 (3:1) w najciekawszym sobotnim meczu 29. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił po dziewiętnastu minutach gry uderzeniem z rzutu wolnego Krystian Getinger. Trzy minuty później kapitalnie ze stałego fragmentu gry przymierzył również Bartosz Nowak, który z kolei trzy minuty przed przerwą podwyższył prowadzenie miejscowych po indywidualnej akcji w polu karnym rywali.
Goście odpowiedzieli trafieniami Tomasza Mikołajczaka, który w pierwszej połowie popisał się skutecznym strzałem głową, a po zmianie stron wykorzystał rzut karny.
Wynik ustalił niespełna kwadrans przed końcem Josip Soljic. Chorwat przypieczętował sukces gospodarzy z kolejnej podyktowanej "jedenastki". Dwukrotni mistrzowie Polski po trzecim zwycięstwie w pięciu ostatnich meczach umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.
Zespół z Borów Tucholskich doznał natomiast dziewiątej porażki w sezonie i pozostał na ósmej lokacie w klasyfikacji.