Szóste zwycięstwo GKS Jastrzębie w lidze

Lukas skywalker / wikicommons
GKS Jastrzębie pokonał przed własną publicznością Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0) w meczu 14. kolejki Fortuna 1. ligi i awansował na piąte miejsce w tabeli.
Gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu w 39. minucie. Wówczas Kamil Adamek wykorzystał dośrodkowanie Damiana Tronta i umieścił futbolówkę w siatce.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 57. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Bartosz Jaroch. Jastrzębianie bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli w 88. minucie za sprawą trafienia Adama Żaka.
Podbeskidzie od 47. minucie grali w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Filip Modelski.
W innym meczu rozgrywanym o godzinie 18:00, Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała u siebie ze Stomilem Olsztyn 1:1.
Dzięki wygranej GKS awansował na piąte miejsce w ligowej tabeli i ma na koncie 23 punkty. Bielszczanie z dorobkiem 20 "oczek" plasują się na 10. pozycji.