Fortuna pokonała VfB Stuttgart, grał Kamiński, Kownacki na ławce

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Fortuna Duesseldorf rozbiła przed własną publicznością VfB Stuttgart 3:0 (1:0) w drugim niedzielnym meczu 21. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Esprit Arena w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Marcin Kamiński. Obrońca reprezentacji Polski w pierwszej połowie ujrzał żółtą kartkę. Dawid Kownacki natomiast obserwował całe zawody z ławki rezerwowych.
Prowadzenie miejscowym zapewnił jedenaście minut przed przerwą strzałem głową Kenan Karaman. Turkowi świetnie dośrodkował w pole karne Belg Dodi Lukebakio.
Cztery minuty po zmianie stron podwyższył kapitalnym uderzeniem z dystansu Oliver Fink. Pięć minut przed końcem wynik ustalił efektownym lobem nad golkiperem rywali Belg Benito Raman.
Beniaminek po siódmym zwycięstwie w sezonie awansował na dwunaste miejsce w tabeli. "Die Schwaben", którzy kończyli zawody w osłabieniu, doznali czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na szesnastej lokacie w klasyfikacji.