Francja i Turcja jeszcze bez awansu na EURO 2020. Remis na Stade de France [WIDEO]

Marco Iacbucci EPP / shutterstock.com
Francja zremisowała przed własną publicznością z Turcją 1:1 (0:0) w szlagierowo zapowiadającym się poniedziałkowym meczu ósmej kolejki grupy H eliminacji Euro 2020.
Na Stade de France w podparyskim Saint-Denis w pierwszej połowie najbliżej strzelenia bramki był Moussa Sissoko, ale jego dwa groźne uderzenia znakomicie obronił Mert Gunok. Kwadrans po zmianie stron golkipera mistrzów świata postraszył efektownym wolejem nad poprzeczką Burak Yilmaz.
Niespełna kwadrans przed końcem Antoine Griezmann dośrodkował precyzyjnie z rzutu rożnego i Olivier Giroud strzałem głową w długi róg dał prowadzenie "Les Bleus".
Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bowiem zaledwie sześć minut później wyrównał również uderzeniem głową Kaan Ayhan, któremu dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego Hakan Calhanoglu.
Obie drużyny po raz pierwszy w tych eliminacjach podzieliły się punktami z rywalami, ale zespół z Azji Mniejszej dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań zachował pozycję lidera tabeli.
Zajmujący drugą lokatę podopieczni Didiera Deschampsa też są bardzo blisko bezpośredniego awansu, bowiem na dwie kolejki przed końcem zmagań mają cztery punkty przewagi nad trzecią Islandią. W walce o Euro 2020 nie liczą się już Albania, Mołdawia i Andora.
Marcin Karbowski14 Oct 2019 · 22:45