Francja pokonała rewelację turnieju i została mistrzem Europy

William Perugini/Shutterstock
Reprezentacja Francji pokonała rewelację mistrzostw Słowenię 3:0 i zdobyła złoty medal.

Pierwszy set należał do reprezentacji Francji, która nawet przez moment nie oddała prowadzenia rywalowi. Już na początku uzyskała czteropunktową przewagę - 6:2 - utrzymując ją przez całego seta. To również na początku pierwszej odsłony Słoweńcy byli najbliżej Francuzów - przegrywali 5:6 - ale potem przewaga zwiększyła się i utrzymywała na jednakowym mniej więcej poziomie - 11:6, 13:7, 16:12, 20:15. Francja pierwszego seta wygrała pewnie 25:19.

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej zacięta. Słowenia napsuła sporo krwi swoim przeciwnikom. Fantastycznie zaczęła drugiego seta, prowadząc już 8:3. Potem Francuzi stopniowo niwelowali straty, ale sensacyjni finaliści Mistrzostw Europy wciąż pozostawali na prowadzeniu - 12:11, 17:16 dla Słoweńców. Końcówka seta powinna rozstrzygnąć się na ich korzyść. Mieli bowiem, aż trzy piłki setowe - prowadzili 24:21. Francja w niesamowity sposób zdołała jednak odwrócić losy seta i wygrać go 28:26.

Trzecia odsłona zaczęła się pod dyktando Francuzów - prowadzili 7:3, 14:11, 17:15. Potem jednak do głosu doszli Słoweńcy, którzy wyszli na prowadzenie 20:19. Końcówka trzeciego seta była bardzo zacięta i emocjonująca. Francja odrobiła niewielką przewagę rywali i miała piłkę meczową - 24:23. Słowenia nie dała się jednak tak łatwo pokonać i doprowadziła do remisu 25:25. Zdołała w końcu doprowadzić do wygranej 29:27.

Francuzi wygrali ostatecznie 3:0 i zostali mistrzami Europy.