Francja zagra na mundialu. Holandia nie dała rady [VIDEO]

fff.fr
Francja pokonała przed własną publicznością Białoruś 2:1 (2:1) w najważniejszym wtorkowym meczu 10. kolejki grupy A eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na Stade de France w Saint Denis pod Paryżem dwubramkowe prowadzenie gospodarzom zapewnili w niespełna sześć minut Antoine Griezmann i Olivier Giroud, wykorzystując sytuacje sam na sam. Minutę przed przerwą kontaktową bramkę zdobył sprytnym, płaskim strzałem w długi róg Anton Saroka.
Po zmianie stron kibice nie oglądali już więcej bramek i dzięki siódmej wygranej w tych eliminacjach "Trójkolorowi" zachowali pierwszą pozycję, a co za tym idzie bezpośredni awans do mundialu w Rosji.
Drugie miejsce w grupie i prawo gry w barażach wywalczyła Szwecja, mimo przegranej na koniec z Holandią 0:2 (0:2). "Pomarańczowi" odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, ale ustąpili w klasyfikacji drużynie ze Skandynawii znacznie gorszą różnicą bramek.
Na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie obie bramki przed przerwą strzelił Arjen Robben. Skrzydłowy Bayernu najpierw wykorzystał rzut karny, a następnie zaskoczył golkipera "Trzech Koron" kapitalnym uderzeniem z dystansu.
Na kolejnych miejscach w tej grupie zmagania ukończyły Bułgaria, Luksemburg i nieoczekiwanie najsłabsza w całej stawce Białoruś.