Francuzi w dramatycznych okolicznościach wygrali z Anglią na ME U-21. Dwa niewykorzystane rzuty karne [WIDEO]

Gints Ivuskans / shutterstock.com
Anglia przegrała z Francją 1:2 (0:0) w drugim wtorkowym meczu grupy C piłkarskich ME U-21.
Na Stadio Dino Manuzzi w Cesenie prowadzenie Wyspiarzom dał Phil Foden. Pomocnik Manchesteru City dziewięć minut po przerwie popisał się rajdem w stylu Diego Maradony i po minięciu sześciu rywali skierował piłkę do siatki płaskim strzałem z pola karnego.
Dopiero minutę przed końcem wyrównał Jonathan Ikone. Pomocnik Lille OSC popisał się precyzyjnym uderzeniem przy słupku z narożnika pola karnego. Już w doliczonym czasie gry losy konfrontacji rozstrzygnął Aaron Wan-Bissaka, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki. Anglicy ostatnie pół godziny grali w osłabieniu, po tym jak po analizie VAR czerwoną kartkę ujrzał Hamza Choudhury.
"Trójkolorowi" zmarnowali w tym spotkaniu dwa rzuty karne. Dwadzieścia minut przed przerwą Dean Henderson obronił strzał Moussy Dembele, a dwadzieścia jeden minut po zmianie stron Houssem Aouar trafił z jedenastu metrów w słupek.
Daniel Makarewicz18 Jun 2019 · 22:58