French Open. Iga Świątek zderzyła się ze ścianą! Simona Halep bezlitosna dla polskiej tenisistki

YouTube
Iga Świątek przegrała z Simoną Halep w dwóch setach - 1:6, 0:6 - w czwartej rundzie French Open.
W pierwszym secie będąca na trzecim miejscu w rankingu WTA rywalka nie pozostawiła żadnych złudzeń naszej tenisistce. Rumunka wygrała pierwszych pięć rozdań, trzykrotnie przełamując Polkę.
18-latka zdołała jeszcze na koniec przełamać faworyzowaną przeciwniczkę i ugrać gema, ale to wszystko, na co ją było stać. Halep wygrała bez większych problemów 6:1.
Druga odsłona to również zupełna dominacja rumuńskiej zawodniczki. Świątek nie radziła sobie kompletnie z mocnym serwisem Halep. Już po dwunastu minutach drugiej partii rywalka prowadziła 4:0.
Ostatecznie skończyło się 6:0 dla Simony Halep, która błyskawicznie i bezproblemowo pokonała Igę Świątek, meldując się w ćwierćfinale turnieju na kortach Rolanda Garrosa.
Iga Świątek - Simona Halep 1:6, 0:6
Jakub Kreśliński03 Jun 2019 · 18:12