Nadchodzące

French Open. Iga Świątek zderzyła się ze ścianą! Simona Halep bezlitosna dla polskiej tenisistki

Iga Świątek
Źródło zdjęcia: YouTube

Iga Świątek przegrała z Simoną Halep w dwóch setach - 1:6, 0:6 - w czwartej rundzie French Open.

W pierwszym secie będąca na trzecim miejscu w rankingu WTA rywalka nie pozostawiła żadnych złudzeń naszej tenisistce. Rumunka wygrała pierwszych pięć rozdań, trzykrotnie przełamując Polkę.

18-latka zdołała jeszcze na koniec przełamać faworyzowaną przeciwniczkę i ugrać gema, ale to wszystko, na co ją było stać. Halep wygrała bez większych problemów 6:1.

Druga odsłona to również zupełna dominacja rumuńskiej zawodniczki. Świątek nie radziła sobie kompletnie z mocnym serwisem Halep. Już po dwunastu minutach drugiej partii rywalka prowadziła 4:0.

Ostatecznie skończyło się 6:0 dla Simony Halep, która błyskawicznie i bezproblemowo pokonała Igę Świątek, meldując się w ćwierćfinale turnieju na kortach Rolanda Garrosa.

+2
Takie mecze też są jej potrzebne. Przegrała z obrończynią tytułu więc nic się wielkiego nie stało, chociaż lepiej by to wyglądało gdyby ugrała kilka gemów więcej. Ogólnie turniej na plus.
3 cze 2019 | 22:22
+1
Twój nick idealnie podsumowuje mecz dla naszej rakiety
3 cze 2019 | 20:00
-2
nie spodziewalem sie wygranej, ale taki pogrom?! absolutnie nie rozumiem. chyba nie przestudiowala meczu linetki. duzo do nauczenia sie i porownywanie jej do agi troche za wczesne
3 cze 2019 | 19:19
+5
Cenne doświadczenie dla Igi. Na pewno ma duży potencjał, warunki ma dobre. Z roku na rok jest coraz lepsza, musi dojrzeć do dorosłego tenisa.
3 cze 2019 | 18:59
+8
Halep ją zdeklasowała, no ale to bylo do przewidzenia. Jesli bedzie głowa i chęci bedzie z niej zawodniczka bo widac ze talent to ona ma.
3 cze 2019 | 18:50