Nadchodzące

Galatasaray Stambuł zdobył Puchar Turcji

Galatasaray
Źródło zdjęcia: Melinda Nagy/Shutterstock

Piłkarze Galatasaray SK w finale Pucharu Turcji pokonali Akhisarspor Belediyespor 3:1 (0:0) i zdobyli to trofeum.

Gospodarze objęli prowadzenie w 56. minucie. Wówczas Elvis Manu dopadł do futbolówki zagranej w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.

Niespełna dziesięć minut później gracze ze Stambułu mogli doprowadzić do wyrównania, ale rzutu karnego nie wykorzystał Badou Ndiaye. Galatasaray zdobyło bramkę dopiero w 80. minucie za sprawą trafienia Sinana Gumusa, który tym razem nie pomylił się z jedenastego metra.

Bramkę na 2:1 w 88. minucie zdobył Sofiane Feghouli. Wynik meczu na 3:1 ustalił, a tym samym przypieczętował zwycięstwo Galatasaray, Marcos do Nascimento, a przy jego trafieniu asystował Younes Belhanda.

Drużyna prowadzona obecnie przez Fatiha Terima zdobyła osiemnasty w historii klubu Puchar Turcji.