Gareth Southgate zaskoczył składem w ostatnim sparingu przed EURO 2020. Jego drużyna wygrała z Rumunią [WIDEO]

Vlad Dokshin / shutterstock.com
Reprezentacja Anglii wygrała 1:0 towarzyski mecz z Rumunią, będący ostatnim sparingiem przed mistrzostwami Europy. Jedynego gola strzelił z rzutu karnego Marcus Rashord, a Gareth Southgate do boju posłał zawodników, których nawet nie powołał na letni czempionat.
Selekcjoner reprezentacji Anglii już wcześniej zdecydował, że piłkarze, którzy ostatecznie nie znaleźli się w kadrze na EURO 2020, mają zostać z drużyną podczas sparingów. Dziś dał szansę kilku takim zawodnikom.
Na murawie pojawili się między innymi Ben White, Ben Godfrey, James Ward-Prowse, a z ławki rezerwowych wszedł Jesse Lingard. "Synowie Albionu" w pierwszej połowie nie znalazły recepty na bramkarza rywali.
Najbliżej gola było w 32. minucie. Wówczas Ward-Prowse dośrodkował wprost do Dominica Calverta-Lewina, ten trafił jednak tylko w poprzeczkę. Podobnie zakończyła się niedługo później próba Jadona Sancho.
W drugiej połowie aktywny był Marcus Rashford, ale nawet gdy wyszedł na czystą pozycję, nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Udało mu się to dopiero w 68. minucie, z rzutu karnego, gdy faulowany był Jack Grealish. Była to jego setna bramka w seniorskiej karierze.
Po chwili zrobiło się naprawdę groźnie pod bramką Anglików. Znakomitym refleksem popisał się wtedy Sam Johnstone, który świetnie obronił strzał Ivana.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla podopiecznych Garetha Southgate'a, choć gospodarze mieli jeszcze znakomitą szansę na gola. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Jordan Henderson - jego uderzenie obronił rumuński bramkarz.
Pierwszy mecz na EURO 2020 "Synowie Albionu" rozegrają 13 czerwca, gdy zmierzą się z Chorwacją. Później czekają ich starcia ze Szkocją oraz Czechami.
Maciej Pietrasik06 Jun 2021 · 19:51