Genialny mecz Milanu z Juventusem! Od 0:2 do 4:2 w osiemnaście minut! [WIDEO]

sbonsi / Shutterstock.com
Wielkie emocje w meczu Milanu z Juventusem. Gospodarze wygrali 4:2, choć na początku drugiej połowy przegrywali już 0:2.
Juventus mógł objąć prowadzenie po dziesięciu minutach, ale z bliska chybił Leonardo Bonucci. Po chwili groźnie strzelał Ronaldo - piłka po jego uderzeniu minęła bramkę.
Goście na gola czekali do początku drugiej połowy. W 47. minucie Rabiot przejął piłkę głęboko na własnej połowie, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów po drodze zakładając siatkę Theo Hernandezowi i uderzeniem sprzed pola karnego nie dał szans Donnarummie.
Juventus podwyższył prowadzenie po sześciu minutach. Cuadrado wykonał długie podanie w kierunku Ronaldo, koszmarnie zachowali się Kjaer i Romagnoli, a Portugalczyk wygrał pojedynek sam na sam z Donnarummą.
Szybka strata dwóch goli nie podłamała Milanu. Gospodarze kontaktowego gola strzelili w 62. minucie, gdy Ibrahimović pokonał Szczęsnego strzałem z rzutu karnego. Jedenastka została podyktowana za zagranie ręką Leonardo Bonucciego.
Cztery minuty później był już remis. Po zespołowej akcji w pole karne Juventusu wpadł Franck Kessie, wykorzystał bierność obrońców gości i strzałem z jedenastu metrów wbił piłkę do bramki.
Milan nie zwalniał tempa - minutę później już prowadził. Leao wprowadził piłkę w pole karne i trafił do siatki przy bliższym słupku bramki Szczęsnego. Wydaje się, że Polak powinien zachować się lepiej.
W 80. minucie był już 4:2. Alex Sandro zagrał piłkę w poprzek pola karnego, przejął ją Bonaventura, natychmiast odegrał do Rebicia, który silnym strzałem wykończył akcję. Szczęsny nie miał nic do powiedzenia.
Juventus mimo porażki pozostał liderem Serie A. Ma siedem punktów przewagi nad drugim Lazio, które we wtorek przegrało z Lecce. Milan awansował na piąte miejsce, ale może je stracić po meczach Romy i Napoli.
Marcin Karbowski07 Jul 2020 · 23:43