Genialny Liverpool zdeklasował Leicester City. To ogromny krok w kierunku mistrzowskiego tytułu

Vlad1988/ Shutterstock.com
Liverpool wygrał 4:0 na King Power Stadium z Leicester City, wykonując tym samym milowy krok w kierunku zdobycia tytułu mistrza Anglii.
Relację LIVE z tego spotkania można przeczytać TUTAJ.
Na pierwszą bramkę w tym meczu musieliśmy czekać do 31. minuty. Właśnie wtedy dobre podanie Alexandra-Arnolda wykorzystał Firmino. To była piąta bramka Brazylijczyka w tym sezonie premier League.
W drugiej połowie Leicester City grał dużo lepiej niż w pierwszej, ale wszystkie plany pokrzyżował "Lisom" rzut karny podyktowany w 71. minucie. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił James Milner, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie w miejsce Mohameda Salaha.
Trzeciego gola zdobył Roberto Firmino i pogrzebał tym samym wszelkie nadzieje "Lisów" na chociażby punkt. Brazylijczyk znów otrzymał znakomite podanie od Alexandra-Arnolda, opanował piłkę w polu karnym i nie dał szans Schmeichelowi.
Gola na 4:0 zdobył Alexander Arnold. Młody angielski obrońca posłał piękny, płaski strzał w przeciwległy róg i do dwóch asyst dorzucił tym samym bramkę. Było to już ostatnie trafienie w tym spotkaniu.
Dzięki temu zwycięstwu Liverpool umocnił się na fotelu lidera. "The Reds" mają już 14 punktów przewagi nad Manchesterem City. Leicester natomiast traci do lidera 13 "oczek".