Genoa przegrała z Napoli w meczu na wodzie. Milik i Zieliński zmienieni w przerwie [WIDEO]

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Genoa CFC przegrała na własnym boisku z Napoli 1:2. Mecz, w którym zagrało trzech Polaków, został w drugiej połowie przerwany z powodu ulewnego deszczu, jednak po kilku minutach piłkarze wznowili grę.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
W wyjściowych składach na to spotkanie znalazło się trzech Polaków. W barwach gospodarzy od początku grał Krzysztof Piątek, a w zespole gości pojawili się Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.
Napoli starało się prowadzić grę, szukając pierwszego trafienia. W 12. minucie Insigne obił słupek bramki rywala. W 20. minucie padła pierwsza bramka, a zdobyli ją gospodarze. Kouame dostał świetną piłkę i głową posłał ją do siatki.
Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć kapitalną sytuację miał Arkadiusz Milik. Wydawało się, że polski napastnik musi zdobyć bramkę, ale kapitalnie w tej sytuacji zachował się golkiper Genoi.
W przerwie Carlo Ancelotti dokonał zmian. Na ławce usiedli Zieliński i Milik, którzy zagrali bardzo przeciętnie, a na boisku pojawili się Fabian Ruiz i Dries Mertens. Ta zmiana tylko podkreśliła coraz gorszą sytuację Polaków w drużynie Napoli.
Główną rolę w drugiej połowie odegrały warunki atmosferyczne. Ulewny deszcz sprawił, że dalsza gra była niemożliwa i arbiter w 59. minucie przerwał spotkanie. Po kilkunastu minutach wznowiono grę, jednak nasiąknięta murawa wyraźnie przeszkadzała zawodnikom.
W 62. minucie Napoli  doprowadziło do wyrównania. Fabian Ruiz dostał piłkę na szesnastym metrze i pewnie umieścił piłkę w siatce.
Przez ostatnie 30 minut piłkarze walczyli z kałużami na boisku i w tych warunkach lepiej radzili sobie goście. W 86. minucie Biraschi w zamieszaniu podbramkowym skierował piłkę do własnej bramki. Dzięki temu to Napoli mogło dopisać sobie kolejne trzy punkty w tabeli Serie A.
Po tej wygranej drużyna ze Stadio San Paolo zajmuje drugie miejsce w tabeli ze zdobytymi 28 punktami. Traci trzy "oczka" do liderującego Juventusu Turyn, który w niedzielę zagra na wyjeździe z AC Milan. W następnej kolejce SSC Napoli zmierzy się z Chievo Werona.
Natomiast podopieczni Ivana Juricia po trzeciej porażce z rzędu plasują się na 14. pozycji z 14 punktami na koncie. Po przerwie na mecze reprezentacji zagrają derby z Sampdorią.
Daniel Makarewicz10 Nov 2018 · 22:38