Genoa wygrała na własnym boisku z US Sassuolo. Grał Filip Jagiełło

Anton_Ivanov/Shutterstock
Genoa CFC wygrała u siebie z US Sassuolo Calcio 2:1 (1:1) w trzecim niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Filip Jagiełło. Polaka zastąpił osiemnaście minut przed końcem Valon Behrami.
Prowadzenie "Rossoblu" zapewnił Domenico Criscito, wykorzystując podyktowany rzut karny. Zaledwie cztery minuty później wyrównał Pedro Obiang. Reprezentant Gwinei Równikowej skutecznie przymierzył sprzed linii pola karnego.
Cztery minuty przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął Goran Pandev. Upadający na murawę Macedończyk w sytuacji sam na sam sprytnie skierował piłkę do siatki głową z kilku metrów.
Zespół z Ligurii po trzecim zwycięstwie w sezonie opuścił ostatnie miejsce i awansował na dziewiętnastą lokatę w klasyfikacji. "Neroverdi" doznali natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na trzynastej pozycji w tabeli.
Daniel Makarewicz05 Jan 2020 · 19:58