Getafe lepsze od Celty

EFECREATA.COM/Shutterstock
Getafe CF pokonało na własnym boisku Celtę Vigo 3:1 w 23. kolejce Primera Division. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę.
Celta objęła prowadzenie już w drugiej minucie za sprawą Nestor Araujo, który oddał skuteczny strzał głową. Dla Meksykanina było to trzecie ligowe spotkanie w tym sezonie.
Do 37. minuty wszystko układało się po myśli gości. Wtedy jednak Maximiliano Gomez dostał w ciągu kilku sekund dwie żółte kartki i opuścił boisko. Obie za niesportowe zachowanie.
Dwie minut później Jaime Mata wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu.
W drugiej połowie grające w przewadze Getafe CF wykorzystało okoliczności i po godzinie gry gospodarze wygrywali 2:1. Na listę strzelców wpisał się Jorge Molina, który skierował futbolówkę do pustej bramki po dograniu Maty.
30-letni Hiszpan w 81. minucie do asysty dołożył jeszcze swoją drugą bramkę w tym meczu, a ósmą w rozgrywkach ligi hiszpańskiej i ustalił rezultat na 3:1.
W tabeli La Liga zespół z Kastylii jest na piątym miejscu z dorobkiem 35 punktów. Natomiast drużyna z Galicji jest szesnasta i ma na koncie 24 punkty.